Skip to main content

Microsoft’un yapay zekâ destekli Bing Chat’i, mobil cihazlar da dahil olmak üzere üçüncü taraf tarayıcılara geliyor.

Microsoft, yapay zekâ destekli Bing Chat’i yakında mobil tarayıcılara getiriyor. Bing Chat, Şubat ayının sonlarından bu yana Android ve iOS mobil uygulamalarında kullanılabiliyor olsa da, Microsoft, Bing Chat’in üçüncü taraf tarayıcılarda engellenmesini durdurmak için yapılan daha geniş değişikliklerin bir parçası olarak, bunu tüm mobil tarayıcılara açıyor.

Bing Chat ilk olarak Şubat ayında kullanıma sunuldu, ancak Microsoft’un kendi Edge tarayıcısıyla sınırlıydı. Şirket, tam üçüncü taraf tarayıcı desteği testinin bir parçası olarak Temmuz ayı sonunda Chrome ve Safari masaüstü tarayıcılarında Bing Chat’i sunmaya başladı.

Microsoft, bir blog yazısında “Artık Bing’in bir parçası olan birçok yeni ve kullanışlı özellikle birlikte, yakında web ve mobilde üçüncü taraf tarayıcılarda yeni yapay zekâ destekli Bing’i deneyimlemeye başlayabileceğinizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bing’in harika avantajlarından en iyi şekilde yararlanacaksınız ve biz de bu süreçte farklı tarayıcılarda ihtiyaçlarınızı karşılamak için optimizasyon yapmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Microsoft, Bing Chat’i ilk olarak altı ay önce kullanıma sundu. Şirketin Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, bu süre içinde 1 milyardan fazla sohbet gerçekleştirildi ve yapay zeka tarafından oluşturulan 750 milyon görüntü üretildi.

Bing Chat tarafından desteklenen Windows Copilot’un da yakında Windows 11’e geleceğini belirtelim. Microsoft şu anda bu kenar çubuğunu Windows 11 sürümlerinde test ediyor ve görünüşe göre bu yıl içinde tüm Windows 11 kullanıcılarına sunulacak.

Kaynak: Microsoft’s AI-powered Bing Chat is coming to mobile browsers – The Verge