Skip to main content

Zoom, çalışanlarının ofise dönmesini talep ediyor.

Popüler video konferans platformu Zoom, çalışanlarının ofise dönmesini istiyor. Pandemiyle birlikte birçok şirket evden çalışma sistemine geçince popülerlik kazanan Zoom, ofisin 80 kilometre yakınında yaşayan tüm çalışanların haftada en az iki gün işe gelmesini istedi.

Business Insider’a konuşan şirket sözcüsü, “Yapılandırılmış bir hibrit yaklaşımın, Zoom için en etkili yol olduğuna inanıyoruz. Çalışanlarımızın ve dağınık ekiplerin birbirine bağlı ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için Zoom platformunun tamamından yararlanmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Business Insider’a göre pandemi ile birlikte yükselen Zoom’un hisseleri, 2021’in sonlarına doğru pandeminin etkilerinin azalması ve bazı şirketlerin ofislerine dönmesi sebebiyle düşmüş ve şirket en az 100 milyar dolar kaybetmişti. Alınan bu kararın sebebi de Zoom’un düşüşe geçen hisseleri olabilir. Şirketin web sitesine göre Zoom 8 bin 400’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve bunların yalnızca yüzde 2’si ofisten çalışıyor.

Kaynak: Even Zoom is making staff return to the office now – Mashable