Skip to main content

Inquisitr’de yer alan habere göre; Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer, evden çalışan yüzlerce çalışanına iki seçenek sundu. Evden çalışmayı bırakıp işe gelmeleri veya işi bırakmaları gerektiği konusunda bilgilendirdi.  AllThingsD’nin haberine göre;…

Inquisitr’de yer alan habere göre; Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer, evden çalışan yüzlerce çalışanına iki seçenek sundu. Evden çalışmayı bırakıp işe gelmeleri veya işi bırakmaları gerektiği konusunda bilgilendirdi. 
AllThingsD’nin haberine göre; Yahoo çalışanları bu konuda üzgün. Çünkü uzaktan çalışanlar başlangıçta evden internet veya telefon aracılığıyla iletişim kurabiliyorlardı. 
Yahoo’da çalışma hayatında en önemli olan şeyin iletişim ve işbirliğin olduğunu vurgulayan bir mesaj paylaşıldı. 
Uzaktan çalışanlar, Yahoo ofislerinde çalışmaya Haziran ayında başlayacak. Ancak bu durum, Yahoo ofisine yakın oturmayanlar için sorun teşkil edebilir ve çalışanlar daha yakınında bulunan bir ofiste iş bulmak için işi bırakabilir. 
Yahoo, iç işleriyle ilgili konularda yorum yapmaktan kaçındı. 
Nymag’in haberine göre; Yahoo’nun CEO’su daha önceden çalışanlarını ofiste çalışmalarını sağlamak için Yahoo’nun kafeteryasını ücretsiz yapmıştı. Ayrıca uzaktan çalışmayı teşvik ettiği düşünülen bir hamle olarak Mayer, tüm çalışanlarına akıllı telefon vermişti.