Skip to main content

Yahoo! mobilde yeni bir satın alma gerçekleştirdi. Haber toplama ve dağıtım startup’ı Summly’i satın aldı.  Tech Crunch haberine göre; Yahoo Marissa Mayer’in CEO olmasından beri özellikle mobil alanda çok sayıda şirketi…

Yahoo! mobilde yeni bir satın alma gerçekleştirdi. Haber toplama ve dağıtım startup’ı Summly’i satın aldı. 
Tech Crunch haberine göre; Yahoo Marissa Mayer’in CEO olmasından beri özellikle mobil alanda çok sayıda şirketi satın aldı. Yahoo’nun mobil haber toplama ve dağıtım startup’ı Summly’i satın aldığı açıklandı. AllThingsD’ye göre bu satın alma 30 milyon dolar civarında gerçekleşti. 
Kurucusu henüz 17 yaşında olan Summly; Horizon Ventures, betaworks, Shakil Khan, Matt Mullenweg, Troy Carter ve hatta Yoko Ono’dan 1,53 milyon dolar değerinde yatırım aldı.
Yahoo yetkilisi Summly ekibinin üyelerinin şirkette önümüzdeki birkaç hafta içinde yer alacağını, uygulamanın ise kapanacağını bildirdi. Ayrıca şirket, Summly için mobil alanda deneyimini artıracağını vurguladı. 
Summly, çıkarma algoritması sayesinde haberleri bir yerde toparlayıp; kullanıcılar için önem derecesine göre görüntülenmesine yardımcı olacak. 
Summly’den önce Yahoo, sosyal danışmanılık şirketi Jybe’ı satın almıştı. Yahoo’nun Mayer’in gelişinden bu yana satın aldığı ilk şirket ise Stamped.