Skip to main content

Evernote ve Deutsche Telekom milyonlarca müşterinin hafızasını güçlendirecek. ABD’lik mobil firması T-Mobile’ın çatı şirketi Deutsche Telekom ve not uygulaması Evernote bugün yeni gelişmeleri tetikleyecek stratejik ortaklıklarını duyurdu. Buna göre; şirketler Almanya’daki…


Evernote ve Deutsche Telekom milyonlarca müşterinin hafızasını güçlendirecek.


ABD’lik mobil firması T-Mobile’ın çatı şirketi Deutsche Telekom ve not uygulaması Evernote bugün yeni gelişmeleri tetikleyecek stratejik ortaklıklarını duyurdu. Buna göre; şirketler Almanya’daki tüm Deutsche Telekom müşterilerine bir yıllık Evernote Premium hesabı verecek. 
Evernote, Deutsche Telekom müşterilerinin cep telefonlarını kullanarak notlar almasını, internet sayfalarının istedikleri kısımlarını kaydetmesini, gazete yazılarının fotoğrafını kaydetmesini, yapılacaklar listesi hazırlamasını ve ses kaydı yapmasını sağlayacak. Premium hesaplar, kullanıcılara daha yüksek bir yükleme limiti, daha hızlı ve sağlıklı not araması, notlarına offline erişim ve daha fazla not paylaşma seçeneği veriyor.

Evernote CEO’su Phil Libin bu ortaklıkla, milyonlarca Deutsche Telekom abonesinin deneyimini, gittikleri her yerde onlar için önemli olan her şeyi kaydetme ve hatırlama becerisiyle zenginleştireceklerini belirtti. 
Evernote’a yeni bir özellik
Evernote, bu ortaklık duyurusu şerefine, mevcut Premium paketine yeni bir özellik daha ekledi. Deutsche Telekom müşterileri artık, kullanıcıların Microsoft Office, iWork ve OpenOffice ile oluşturdukları her tür belgeyi Evernote notları içinde aramasına olanak tanıyan ‘Belge Arama’dan (Document Search) yararlanacak.
Evernote Premium, Deutsche Telekom’un Android telefonu olan mobil kullanıcılarına ayrıcalıklı bir özellik de sunuyor: Video Notları. Video Notları ile kullanıcılar birkaç dakikalık videolar çekip Evernote hesaplarına kaydederek istedikleri zaman bunları görüntüleyebilecek ve paylaşabilecekler.
Bugünden itibaren, Deutsche Telekom müşterileri Evernote Premium ile (yıllık fiyatı 40€) daha güçlü bir deneyim yaşayacak. Evernote Premium teklifi önümüzdeki 18 ay boyunca, sabit hat, geniş bant ve mobil kullanıcıları dahil tüm Deutsche Telekom abonelerine sağlanacak.
Evernote’un dünya çapındaki mevcut 50 milyon kullanıcısının 1,33 milyonu Almanya’da bulunuyor; dolayısıyla Almanya Evernote’un Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki en büyük ikinci pazarı. Deusche Telekom’un Almanya’daki müşteri tabanı 37 milyon mobil ve 22 milyonu aşkın sabit hat müşterisinden oluşuyor.