Skip to main content

Software AG’nin yeni kıdemli başkan yardımcısı Nicky Sheridan oldu Yazılım şirketi Software AG, 22 yıldır Oracle’da görev yapan Nicky Sheridan’ı, Ortadoğu, Afrika ve Türkiye’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak kadrosuna…

Software AG’nin yeni kıdemli başkan yardımcısı Nicky Sheridan oldu
Yazılım şirketi Software AG, 22 yıldır Oracle’da görev yapan Nicky Sheridan’ı, Ortadoğu, Afrika ve Türkiye’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak kadrosuna kattı. 
  
Nicky Sheridan kimdir?

Nicky Sheridan, Software AG’ye katılmadan önce Oracle’da, Kaliforniya’daki genel merkezden Güney Afrika’daki Cape Town şubesine kadar farklı pozisyonlarda görev aldı. İmtiyazlı Hesap Uzmanı (KPMG) olarak Oracle’da İç Denetim Müdürü sıfatıyla çalışmaya başlayan Sheridan, ardından Finans ve Operasyon Direktörlüğü kapsamında Avustralya, Danimarka ve Doğu Avrupa’da farklı roller üstlendi. 1993 yılında Oracle operasyonlarının Macaristan’da kurulmasını sağlayan Sheridan, sonraki beş yıl boyunca Oracle’ın arka ofis süreçlerinin sadeleştirilmesini, standartlaştırılmasını, otomatikleştirilmesini ve SSC adı altında Dublin’de merkezileştirilmesini sağladı. Sheridan, SSC’de 400 çalışanın yönetiminden ve dünya çapındaki müşterilerin ziyaret edebileceği bir referans noktası oluşturulmasından sorumluydu. 
Bir süre Oracle’ın EMEA bölgesindeki tüm idari bölüm hizmetlerini Dublin’den yürüten ve Paylaşılmış Hizmetler Merkezi’nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Nicky Sheridan, 2003 yılında Oracle’ın İrlanda şubesinde Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görevine başladı. Yaklaşık iki sene sonra Oracle Güney Afrika’nın Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak atanan Sheridan, 2008 yılında Ortadoğu ve Afrika’dan sorumlu İletişim, Medya, Yardımcı Hizmetler ve Ulaştırma (CMUT) Başkan Yardımcısı ve Güney Afrika Ülke Direktörü olarak yeni görevine başladı. 2011’in Haziran ayında Oracle Ortadoğu ve Afrika bölgesinin Özel Yazılım Başkan Yardımcılığı görevine atanan ve bu yıl Ocak ayında Ortadoğu, Afrika ve Türkiye’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak Software AG’ye transfer olan Nicky Sheridan, artık Software AG’nin MEA bölgesindeki büyüme stratejilerinden sorumlu olacak.