Skip to main content

Apple WWDC 2024, 10 -14 Haziran tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek.

Apple, 2020’den bu yana düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) etkinliğinin 10-14 Haziran 2024 tarihleri ​​arasında online olarak gerçekleşeceğini duyurdu.

Tüm geliştiriciler için ücretsiz olacak etkinlik; en son iOS, iPadOS, macOS, watchOS, tvOS ve VisionOS gelişmelerine ışık tutacak.

Konuya ilişkin Apple’ın Global Geliştirici İlişkileri Başkan Yardımcısı Susan Prescott, “WWDC24’te olağanüstü bir teknoloji ve topluluk haftası için dünyanın dört bir yanından geliştiricilerle bağlantı kuracağımız için çok heyecanlıyız. WWDC’nin amacı, yeni fikirleri paylaşmak ve harika geliştiricilerimize, daha da harika şeyler yapmalarına yardımcı olacak yenilikçi araçlar ve kaynaklar sunmaktır” dedi.

Paylaşılan bilgilere göre; etkinlik, hafta boyunca Apple Developer uygulaması, Apple Developer websitesi ve YouTube üzerinden izlenebilecek. Bu yılki konferansta video oturumları ve Apple tasarımcıları ve mühendisleriyle etkileşim kurma ve dünya çapındaki geliştirici topluluğuyla bağlantı kurma fırsatı sunacak. WWDC24, 10 Haziran’da geliştiricilere Apple Park’taki açılış konuşmasını izleme, Apple çalışanlarıyla bir araya gelme ve özel etkinliklere katılma fırsatı sağlayacak yüz yüze bir deneyim sunacak.

Kontenjanın sınırlı olmasından dolayı etkinliğe katılım için başvuru gerektiğini belirtelim. Katılım detaylarını Apple Developer websitesinde ve uygulamasında bulmak mümkün.

Rakiplerine göre yapay zekâ konusunda biraz geride kalan Apple’ın WWDC 2024’te iPhone’lara gelecek yapay zekâ özelliklerini tanıtması ve büyük yazılım güncellemesi iOS 18’i duyurması bekleniyor.

Kaynak: Apple’s Worldwide Developers Conference returns June 10, 2024 – Apple