Skip to main content

Wix, “AI Site Generator” adlı yapay zekâ destekli yeni web site oluşturucusunu duyurdu.

Kodlama bilgisi olmadan web sitesi yapma imkânı sunan İsrail merkezli şirket Wix, yapay zekâ destekli yeni site oluşturucusunu duyurdu.

AI Site Generator adlı site oluşturucusu ChatGPT kullanarak komutlar aracılığıyla bir web sitesi oluşturulmasını sağlıyor. Wix, gelişmiş sohbet aracıyla metin tabanlı bir konuşma aracılığıyla, kullanıcıların tam olarak ne tür bir web sitesi oluşturmak istediğini anlıyor ve buna göre özgün bir tasarım, metin ve resimlerle yanıt veriyor. Şirket, yeni özelliğin nasıl çalıştığını gösteren bir video da paylaştı.

Wix CEO’su Avishai Abrahami’ye göre, bu özelliği çığır açıcı yapan şey bir şablon olmaması. AI Site Generator’ın yapay zekâ ve gelişmiş algoritmalarla kullanıcının ihtiyaçlarına göre benzersiz bir web sitesi oluşturma aracı olduğunu söyleyen Abrahami, tasarımın ve düzenin, “sitenin içeriğine tamamen uyduğunu” ifade etti. Abrahami’nin aktardıklarına göre, kullanıcılar sitesini düzenlemek istediğinde, araçtan yüksek kaliteli değişiklikler yapmasını isteyebiliyor.

Halihazırda Wix destekli bir siteye sahip olanlar, ChatGPT ile bir görüşme yoluyla sayfalarını geliştirmek için yeni yapay zekâ aracını kullanabiliyor.

Kaynak: Wix uses ChatGPT to help you quickly build an entire website – digitaltrends