Skip to main content

Twitter, yakın zamanda getirdiği tweet görüntüleme kısıtından dolayı bir hayli eleştirilmişti. Instagram CEO’su Adam Mosseri, benzer bir kısıtlamanın Threads’te de uygulandığını aktardı.

Yakın zamanda görüntülenebilecek tweet sayısına bir kısıtlama getiren Twitter, bir hayli konuşulmuştu. Getirilen kısıtlama ile doğrulanmış hesapların günde 6000, doğrulanmamış hesapların 600, yeni açılmış ve doğrulanmamış hesapların ise günde sadece 300 tweet görüntülemelerine izin verilmişti. Bazı kullanıcılar bu kısıtlamaya itiraz ederken, bazı kullanıcılar Meta’nın yakın zamanda duyurduğu Twitter rakibi uygulaması Threads’e geçmeyi tercih etmişti.

Threads kullanıma açılalı henüz çok kısa bir süre olsa da Twitter gibi bir görüntüleme kısıtına gideceğinin sinyallerini verdi. Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, Threads’te yaptığı bir paylaşımda, spam saldırılarından ötürü bir kısıtlama getirileceğini, bu kısıtlamanın gerçek kullanıcıların Threads deneyimini etkileyebileceğini aktardı. Mosseri, halihazırda bu tür bir kısıtlamaya takılan bir kullanıcının yaptığı paylaşım ile ilintili olarak yaptığı açıklamasında daha sıkı denetim getirmeleri gerektiğinin de altını çizdi.

 

Post by @klla_km
View on Threads

 

Kaynak: Threads is introducing rate limiting, just like Twitter – Mashable