SOSYAL AĞLAR

Digital Age | 15.04.2022 - 18:24

WhatsApp’tan topluluklara yönelik yeni özellik

WhatsApp, yeni bir sohbet formatını uygulamasına ekleyecek. Bu yeni format, okullar, yerel kulüpler gibi toplulukların iletişimlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

WhatsApp, kullanıcıların topluluklar oluşturmalarına olanak sağlayacak yeni bir özelliği uygulamalarına ekleyeceğini duyurdu. Şirket tarafından paylaşılan bir blog yazısında insanların bireysel ya da grup olarak sohbete etme biçimlerini geliştirmeye yönelik adımlar atıldığına ve Topluluklar adı verilen bu yeni özelliğin adından da anlaşılacağı üzere topluluk içi sohbetlere yönelik olarak geliştirildiğine yer verildi.

WhatsApp, okulları, yerel kulüpleri ve kâr amacı gütmeyen kuruluşları bu topluluklara örnek olarak gösteriyor. Bir topluluğun tüm üyelerini tek bir çatı altında toplayacak olan bu özellik, kullanıcıların daha küçük sohbet grupları oluşturmalarına da imkân sağlayacak.

Açıklamada topluluklara kaç üyenin eklenebileceği ile ilgili bir bilgi verilmezken; WhatsApp, 32 katılımcılı sesli aramaların yapılabileceğinin, Topluluklar’da yöneticilerin yer alacağının ve 2 GB’a kadar dosya paylaşımı yapılabileceğinin sinyallerini verdi.

Topluluklar özelliğinin yakın zamanda uygulamalara eklenmesi bekleniyor.

Kaynak: WhatsApp Toplulukları Vizyonumuz – WhatsApp Blog