UYGULAMA & YAZILIM

Digital Age | 15.04.2022 - 20:07

Meta, Horizon Worlds’ün web versiyonu üzerinde çalışıyor

Meta'nın Horizon Worlds adlı sanal gerçeklik platformunun web versiyonu üzerinde çalıştığı şirketin CTO'su tarafından paylaşıldı.

Meta CTO’su Andrew Bosworth, paylaştığı bir tweet ile şirketin sanal gerçeklik platformu Horizon Worlds’ün web versiyonu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Horizon Worlds, an itibarıyla sadece şirketin Quest VR başlıkları ile deneyimlenebiliyor. Horizon Worlds’ün web versiyonu Quest VR başlığına bağımlılığı ortadan kaldıracak ve kullanıcıların bilgisayarları üzerinden bu sanal dünyayı deneyimlemelerine imkân sağlayacak.

Bosworth, Meta’nın platform üzerinde satışı yapılan dijital varlıklardan %47,5’lik bir pay almasını destekleyici bir tweet paylaşırken, Horizon Worlds’ün web versiyonunu bir örnek olarak kullandı. %47,5’lik kesintinin %30’unun Meta’nın Quest Store adı verilen mağazasının kesintisi olduğuna değinen Bosworth; Horizon Worlds’ün web versiyonunun kullanıma açılmasıyla kullanıcıların Quest Store’u kullanmayacaklarına ve %30’luk platform ücretinin %25’e ineceğine değindi.

The Verge tarafından paylaşılan bir habere göre, Meta, Horizon Worlds’ün mobil versiyonu için de hazırlıklara başladı.

Kaynak: Meta is developing a web version of Horizon Worlds – TechCrunch