Skip to main content

Kullanıcılar WhatsApp gruplarından sessiz bir şekilde ayrılabilecek, paylaştıkları durum güncellemelerinde link önizlemelerine yer verebilecekler.

WhatsApp’ın kullanıcıları tarafından uzun süredir beklenen iki özellik üzerinde çalıştığı öğrenildi. Bu özelliklerden ilki, WhatsApp kullanıcılarının WhatsApp gruplarından sessizce ayrılabilme seçeneğine sahip olmaları, ikincisi ise metin tabanlı durum güncellemelerine linklerin önizlemelerinin eklenebilmeleri.

Bilindiği üzere, WhatsApp 256 kişiye kadar grup oluşturulmasına izin veriyor. Bir katılımcının gruptan çıkması durumunda grubun sohbet ekranında o katılımcının gruptan ayrıldığına dair bildirim paylaşılıyor. WhatsApp, WABetainfo’nun paylaşımına göre, kullanıcıların sadece grubun yöneticileri tarafından bilgilendirilecek şekilde gruplardan çıkabilmelerine imkân sağlayacak.

Diğer özellik ise WhatsApp durum güncellemesi olarak paylaşılan linklerin önizlemelerinin güncellemelere eklenmesi. Yine WABetainfo’nun paylaşımına göre, iki tür durum güncellemesi paylaşılmasına imkân tanıyan WhatsApp’ın, durum sekmesinin sağ alt kısmında yer alan kalem tuşuna basıldığında ulaşılan ve metin tabanlı durum güncellemesi yayımlanmasına imkân sağlayan özelliği, uygulamanın yakın zamanda alacağı bir güncelleme sonrası linklerin önizlemelerini de oluşturacak.

Kaynak: WhatsApp to Let Users Leave Group Chats ‘Silently’ and View Rich Link Previews in Status Updates – MacRumors