Skip to main content

WhatsApp’ın eni görüntülü arama özellikleri, önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni görüntülü arama özelliklerini duyurdu. Şirketin paylaştığı bilgilere göre, cihazlardaki arama deneyimini daha da zengin ve iyi hale getirecek güncellemeler, önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak.

WhatsApp’ın blog yazısında bu güncellemeler şöyle sıralanıyor:

Ses ile birlikte ekran paylaşımı: Birlikte videolar izlemek için ideal olan bu özellikle kullanıcılar artık ekranlarını paylaştığında sesi de paylaşabilecek.

Daha fazla katılımcı: Artık tüm cihazlarda görüntülü aramalarda 32 kişiye kadar katılımcı eklenebilecek.

Hoparlör vurgulama: Kimin konuştuğunu kolayca görmek için hoparlör otomatik olarak vurgulanacak ve ekranda ilk sırada görünecek.

WhatsApp ayrıca kullanıcıların daha net aramalar yapması için ses ve görüntü kalitesine odaklanmaya devam ettiğini belirterek, daha kaliteli aramalar için yakın zamanda MLow codec bileşenini kullanıma sunduğunu ifade ediyor. WhatsApp’ın aktardığı bilgilere göre, MLow codec gelişmiş gürültü ve yankı giderme özelliği sayesinde gürültülü ortamlarda arama yapmayı kolaylaştırıyor ve daha hızlı bağlantıya sahip olan kullanıcılarda görüntülü aramalar daha yüksek çözünürlükle gerçekleşiyor. WhatsApp, kullanıcıların ağ bağlantısı zayıf veya kullandığı cihaz eski olsa bile sesin genel olarak daha net olduğunu da ekliyor.