Skip to main content

Facebook, Instagram Hikaye’lerini WhatsApp’ta paylaşmaya imkan veren yeni özelliğini test ediyor.

Facebook, tüm platformlarını bir araya getirme çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Instagram Hikaye’leri Facebook Hikayeler’de çapraz paylaşıma imkan sağlayan Facebok, WhatsApp’ta da aynı stratejiyi uygulayacak.

Instagram Hikayeler WhatsApp’ta paylaşılabilecek

WhatsApp Status, geçtiğimiz Mayıs ayında 175 milyonluk aktif kullanıcı sayısıyla Snapchat Hikaye’leri geride bırakmıştı. WhatsApp Status, Temmuz ayında günde 250 milyon kişi tarafından kullanılmaya başlandı. WhatsApp’ın da diğer platformları gibi çapraz paylaşıma açılması WhatsApp’ın popülerliğini daha da artırmaya yönelik bir hamle olduğunu söyleyebiliriz. Instagram ve Facebook’tan farklı olarak WhatsApp’ta Durum uçtan uca şifreleniyor. Böylece, Instagram Hikayesi, WhatsApp Durum’da paylaşıldığında şifreleniyor olacak. Instagram Hikayeler’i WhatsApp’ta paylaşmak için “gönder” butonuna tıklamak yeterli olacak.

Geçtiğimiz Ekim ayında, anonim olarak anket oluşturmaya ve geri bildirimler göndermeye imkan veren tbh uygulamasını satın alan Facebook, kendini büyütmeye devam ediyor.