Skip to main content

Bu özellik sayesinde, e-posta adresleri ile hesap doğrulaması yapılabilecek.

WhatsApp, telefon numarası kullanmaya alternatif olarak kullanıcıların hesaplarını bir cihazda e-posta adresiyle doğrulamalarına izin vermeye başladı. Bir hesabı e-posta adresine bağlamaya yönelik yeni özellik, altı pinli kod aracılığıyla SMS doğrulamanın yerini almıyor ve kullanıcının WhatsApp’ta hesap açmak için hâlâ bir telefon numarasına sahip olması gerekiyor. Ancak e-posta doğrulaması sayesinde, mevcut kullanıcılar artık hücresel hizmetleri kullanılamasa bile internet bağlantısı olan bir cihazda hesaplarının kimliğini doğrulama olanağına sahip oluyor.

WABetaInfo tarafından tespit edilen yeni özellik, bugün App Store’da WhatsApp’ın 23.24.70 sürümünün bir parçası olarak kullanıma sunuldu. Güncellenen uygulamada e-posta doğrulamayı kullanmak için Ayarlar sekmesinden Hesap menüsünü ve ardından E-posta Adresi’ni seçmek yeterli.

WhatsApp ayrıca kullanıcıların hesaplarına bağlayabilecekleri bir kullanıcı adı özelliği üzerinde de çalışıyor. Hâlâ geliştirilme aşamasında olan özellik, Telegram’a benzer şekilde kullanıcıların telefon numarası yerine kullanıcı adı girerek diğer insanlara ulaşmasını sağlayabilir.

Kaynak: WhatsApp Gains Email Address Verification for Authenticating Accounts – MacRumors