Skip to main content

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yeni yıl ile birlikte bir dizi yeni özellik geliyor.

Yaklaşık 1.5 milyar aktif kullanıcıya sahip olan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yeni yılla birlikte dört yeni özellik entegre edilecek. Son olarak açılış ekranında ‘From Facebook'(Facebook için) yazmasıyla güncellenen uygulamaya gelecek yeni özelliklere yakından bakalım…

Silinen mesajlar

Snapchat ile birlikte hayatımıza giren silinen mesajlar, yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp’ta da karşımıza çıkacak. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar, mesajlarının ne zaman silinceğinin zamanını belirleyebilecek. Süre dolduğunda ise mesaj platformdan silinmiş olacak. Zamanlama süreleri ise 10 saniye, 1 dakika, 1 saat ya da 1 günlük limitler tanıyacak.

Karanlık mod

Yeni yılla beraber WhatsApp için uzun süredir beklenen ‘Karanlık Mod’ özelliği de hayata geçiyor. iOS ve Android cihazlarda isteğe bağlı olarak aktif edilecek Karanlık Mod özelliği arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getirecek. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, göz yorulmasını da azaltacak.

Fotoğraf araması

WhatsApp’a gelecek bir diğer özellik ise fotoğraf araması. Yeni özellikle beraber  WhatsApp üzerinden gönderilen fotoğraflar, Google üzerinden aranabilecek.

Reklamlar

WhatsApp’a entegre edilecek bir başka özellik ise reklamlar olacak. Facebook’un WhatsApp için para kazanma yollarını ararken, geçen yıl uygulamaya reklam vermeyi planladığını artık biliyoruz. Paylaşılan bilgilere  göre, reklamlar WhatsApp durumlarında Instagram Hikayeleri arasına yerleştirilen reklamlar gibi görüntülenecek.