Skip to main content

sahibinden.com, 46.8 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına; 350,9 milyon ziyaret ve 10,7 milyar sayfa görüntülemesine ulaştı.

e-ticaret platformlarından biri olan sahibinden.com, 2019 yılına ait ilgi çekici verilerini paylaştı. 46.8 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına, 350,9 milyon ziyaret ve 10,7 milyar sayfa görüntülemesine ulaşan Sahibinden.com‘un mobil uygulamasındaki kullanıcı sayısı ise bir önceki yıla göre yüzde 16 oranında arttı.

Sahibinden.com kullanıcıları uygulama üzerinden 267 milyon kere mesajlaştı. Kullanıcılar ilanları araştırırken ise her ziyarette ortalama 12 dakika zaman geçirdi. 2019 yılı içinde sahibinden.com’da yaklaşık 2 milyon satılık ev ilanı verildi. Yıl boyunca 42 milyar arama yapılırken, otomobil, kamyonet, kamyon, minibüs, otobüs ve özel amaçlı olmak üzere 6 milyona yakın vasıta ilanı verildi.

“Türkiye’nin Favorisi” ise 5 bin 686 defa favorilere eklenerek rekor kıran 2018 model beyaz Motokaravan oldu.

2019 yılında sahibinden.com’da 1,1 milyon cep telefonu ilanı verdi. Ayrıca Sahibinden.com, otomobil alıp satarken kullanıcıların ihtiyaç duyacakları hizmetleri tek bir platform üzerinden sunduğu “Sahibinden.com Oto360” hizmetini kullanıma açtı.

Sahibinden.com’da en çok aranan kelimeler “kiralık, satılık, bmw, araba, bisiklet, fiorino, acil, boyasız, dubleks, range rover” oldu. Sahibinden.com’da 1 yıl içinde en çok aranan hizmetler, “Evden Eve Nakliyat” ve “Boyacı” oldu.

En çok emlak ilanı veren şehir İstanbul olurken onu Ankara ve İzmir takip etti. Toplamda 243 milyon 817 bin 922 metrekare emlak ilanı verildi. Sahibinden.com’da en çok görüntülenen kategori ise vasıta olurken, İstanbul en çok vasıta ilanı veren şehir oldu. Sahibinden.com’un tüm sosyal medya hesapları üzerinden toplam 60 milyona yakın kullanıcıya ulaşıldı.