Skip to main content

Apple, Facebook ve Google gibi mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabete Amazon da katılabilir. Detaylar haberimizde…

AFTVnews’de yer alan habere göre, perakende devi Amazon, Anytime isimli kendi mesajlaşma uygulaması üzerinde çalışıyor. Uygulamanın hangi özelliklere sahip olacağı ile ilgili henüz bir bilgi yok ancak şirket, kullanıcılarına uygulama ile ilgili anketler yapmaya başladı bile. AFTVnews, Anytime’ın “mesajlaşma, fotoğraf paylaşma ve sesli ve görüntülü arama özelliklerine odaklanarak hepsi birarada zengin özellikleriyle sosyal ağlara rakip olabileceğini belirtiyor. Ankette yer alan bilgiye göre Android ve masaüstünden erişilebilecek olan Anytime, mesajlaşma uygulamalarının standart formülünün üzerine bazı küçük dokunuşlar yapacak.

Anytime’ın, diğer kullanıcılar hakkında bilgi verme, kişi ve grupları sesli arama, işletmelerle temasa geçerek ürün sipariş ve rezervasyon yapma gibi belli başlı özelliklere sahip olması bekleniyor. Uygulamada ayrıca bir kişiye ulaşmak için WhatsApp’taki gibi telefon numarasına ihtiyaç duyulmayacak. Kullanıcılar Twitter’da olduğu gibi isimlerin başına @ sembolü ekleyerek arkadaşlarıyla iletişim kurabilecek.

Amazon, yeni mesajlaşma uygulaması Anytime ile ilgili haberlerin doğruluğunu kabul etse de, uygulamanın ne zaman yayınlanacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Amazon, sahip olduğu tabanı kullanarak, Facebook Messenger veya WhatsApp gibi milyarlık kullanıcı rakamlarına karşı bu kategoride şansını denemek istiyor.

Görsel kaynak: engadget