Skip to main content

Yeni sezonu Pazar günü başlayan Game of Thrones, Türkiye’de her zaman olduğu gibi Twitter gündemine damgasını vurdu.

Game of Thrones yeni sezonu başladı ve ilk bölüm yayınlandı. Türkçe altyazı ile beraber torrent sitelerine şimdiden düşen bölüm sonrasında dizi, alışıldığı üzere Twitter’da Trending Topics (TT) listesine girdi.

Korsan indirmeler dahil, dünyanın en çok indirilip izlenen dizisi Game of Thrones‘un 7. yeni sezonunun ilk bölümü yayımlandı. Her sezonu hayranları tarafından merakla beklenen dizi, Türkiye’de Twitter’ın TT listesine #GoTS7 ve #GameOfThrones etiketleriyle girdi.

HBO dizisi Game of Thrones hayranlarının Twitter’da dizinin çılgın ve beklenmedik olaylarını, karakterlerin en güncel ve şaşırtıcı gelişmelerini konuşmak, kendilerine ait caps ve gifleri paylaşmak ve diğer hayranlarla dizi esnasında yorumlarını paylaşmak için bir araya gelmelerine geçen sezonlardan alışığız. Her #GameofThrones sezonu milyonlarca tweet’e ilham kaynağı oluyor.

Game of Thrones’un en çok konuşulan bölümleri

Game of Thrones 2016’da hakkında en çok Tweet atılan TV programı olmuştu, üstelik Twitter’da 2016’nın ilk 10 trendi arasındaydı ve bu listeye giren tek TV programıydı.

Twitter’ın paylaştığı verilere göre, 2017’de Game of Thrones hakkında atılmış 13,8 milyon Tweet mevcut ve dizinin ikinci fragmanının yayınlandığı tarih olan 21 Haziran aynı zamanda dizi hakkında en çok Tweet’in de atıldığı gün oldu. Dizinin 6. sezonu (2016), hakkında en çok tweet atılan sezon oldu.

Tüm zamanların hakkında en çok tweet atılan Game of Thrones bölümleri şöyle:

  1. Kış Rüzgârları (26 Haziran 2016)
  2. Kızıl Kadın (Apr 24, 2016)
  3. Piçlerin Çarpışması (Jun 19, 2016)
  4. Annenin Merhameti (Jun 14, 2015)
  5. Ev (May 01, 2016)

Peki, sizin favori bölümünüz hangisi?