Skip to main content

WhatsApp, sesli mesajların gönderilmeden önce dinlenebilmesini sağlayan bir güncelleme yayınlamaya başladı. Şirketin sesli mesaj özelliğini daha fazla geliştirmek için ekleyeceği fonksiyonlar konuşulmaya devam ediyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sesli mesaj gönderiminde mesajların gönderilmeden önce dinlenebilmesi için uygulamalarını güncelleme kararı aldı. Yakın zamana kadar ses kayıt tuşuna basılı tutulduğu süre boyunca kayıt yapan ve tuşun bırakılması ile birlikte sesi karşı tarafa ileten WhatsApp, mesajların gönderilmeden dinlenilebilmesi için yaptığı güncellemeyi kullanıcılarına ulaştırmaya başladı. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tüm kullanıcıların görebileceği bu ufak ama önemli değişiklik, iOS, Android, web ve masaüstü sürümlerin tamamında yer alacak.

Bu yıl içerisinde sesli mesajların dinleme hızının 1,5 ve 2 katına çıkarılabilmesi için başka bir güncelleme yayınlayan şirket, sesli mesajların dinlenebilmesi yerine okunabilmesi için mesajlarda söylenenleri otomatik olarak yazıya döken bir başka özellik üzerinde çalışıyor. Ek olarak, yakın zamanda sesli mesajların dinleme sırasında durdurulabilmesi ve devam ettirilebilmesi de uygulamaya eklenebilir.

Kaynak: WhatsApp can now preview voice messages before sending them – The Verge