Skip to main content

Musk, Financial Times’a verdiği röportajda bir kez daha Bezos’a sataşmaktan geri durmadı.

Time’ın ardından Financial Times tarafından da ‘Yılın Kişisi’ seçilen Elon Musk, Financial Times’a verdiği röportajda Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un kendini biraz fazla ciddiye aldığını söyledi.

Dünyanın en zengin insanı olarak bilinen ve toplam değeri trilyon doları aşan şirketleri yöneten Elon Musk, Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre zenginlik konusunda hemen arkasında bulunan Bezos ve diğer milyarderlerin aksine sadece iş dünyasındaki adımları ile değil, dünya ile kurduğu iletişim ile de sıklıkla gündeme geliyor. 66 milyon Twitter takipçisi olan Musk, hesabından sıklıkla espriler ve internet meme’leri paylaşıyor, fanları ve kendisini eleştirenler ile etkileşime girmekten kaçınmıyor.

Öte yandan, Twitter’da 3 milyon takipçisi olan Bezos ise Musk’a göre epey kapalı bir hayat sürüyor. Genellikle iş hayatında attığı adımlar ile gündeme gelen Bezos’un Twitter hesabı daha profesyonel bir görünüm çiziyor.

Yaklaşık 15 yıldır zaman zaman atışan ikilinin arasındaki rekabet SpaceX ve Blue Origin’in bir uzay yarışına girmesi ile birlikte kızışmıştı. Röportajda bu konuya da değinen Musk, Bezos ile uğraşmasının onu Blue Origin’e daha fazla odaklanmaya teşvik amacı taşıdığını da aktardı.

Kaynak: Elon Musk says Jeff Bezos takes himself ‘a bit too seriously’ – Business Insider