Skip to main content

Mobil iletişimin yeni yolu olarak tanıtılan ücretsiz mesajlaşma ve arkadaş bulma uygulaması WeChat artık Türkiye’de de hizmet verecek.   2011’de tanıtıldığından bu yana geçen iki senede dünya çapında 300 milyon…

Mobil iletişimin yeni yolu olarak tanıtılan ücretsiz mesajlaşma ve arkadaş bulma uygulaması WeChat artık Türkiye’de de hizmet verecek.
 
2011’de tanıtıldığından bu yana geçen iki senede dünya çapında 300 milyon kullanıcı hesabına ulaşan WeChat uygulaması Türkiye’ye geldi. 
 
WeChat, sesli/görüntülü sohbet, yazılı mesajlaşma, grup sohbeti, ‘Moments – Anlar’ (sosyal), ‘Look Around – Etrafa Bak’, ‘Shake – Salla’ ve diğer birçok özelliği sayesinde kullanıcılara yakınları ile temasa geçmenin ücretsiz bir yolunı sunuyor. 
WeChat, kullanıcıların bin metre yakınındaki herkesle temasa geçip içerik paylaşabileceği ‘Look Around – Etrafa Bak’ özelliğini sunuyor.
 
WeChat’in, kullanıcıların hep temas içinde kalmasını sağlayan sosyal ağı ‘Moments – Anlar’,en dikkat çekici özelliği olarak tanıtılıyor. Kullanıcılar, sitede diğerlerinin de görmesi için fotoğraf yükleyebiliyor, mevcut durumlarını yazabiliyor ve bulundukları yeri işaretleyebiliyor. 
iOS/Android/Windows/Blackberry OS işletim sistemlerini destekleyen mobil sosyal iletişim uygulaması ücretsiz olarak indirilebiliyor.