Skip to main content

Kadir Has Üniversitesi öğrencileri ‘Yeni Medya’ya Giriş’ derslerini Vodafone Red Academy desteğiyle 3G teknolojisiyle izleyecek. Kadir Has Üniversitesi ve Vodafone Red Academy işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Mobil Eğitim’ sistemi ile ilk…

Kadir Has Üniversitesi öğrencileri ‘Yeni Medya’ya Giriş’ derslerini Vodafone Red Academy desteğiyle 3G teknolojisiyle izleyecek.

Kadir Has Üniversitesi ve Vodafone Red Academy işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Mobil Eğitim’ sistemi ile ilk etapta Kadir Has Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Yeni Medya Bölümü birinci sınıf öğrencileri ‘Yeni Medya’ya Giriş’ derslerini Vodafone’un sağladığı smart tabletler üzerinden 3G teknolojisiyle izleyecek.
Zaman ve mekân sınırlaması olmadan canlı izlenebilecek derslerde öğrenciler ve eğitmenler, sunum, resim, video gibi tüm ders eğitim araçlarını mobil eğitim deneyimiyle kullanacak.  
Mobil eğitim sisteminin en önemli özelliği öğrenci-eğitmen iletişimini 7/24 sağlayabilmesi. Bunun yanında sistemde, her öğrenci için özel bir eğitim programı yapılandırılıyor. Vodafone’un sağladığı smart tabletler ile sosyal medya platformlarıyla da bağlantılı bir halde çalışan sistem anlık uyarılarla öğrencileri derslerin içeriği hakkında bilgilendirecek ve sınavlar, raporlamalar anlık olarak gerçekleştirilebilecek.