Skip to main content

BIC Angel Investments, Türkiye’deki girişimcileri daha iyi anlamak amacıyla online bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmanın sonuçlarına göre girişimcilerin yaşadıkları en büyük zorluk sermaye bulmak olurken aradıkları yatırım tutarı ağırlıkla 50 bin…
BIC Angel Investments, Türkiye’deki girişimcileri daha iyi anlamak amacıyla online bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmanın sonuçlarına göre girişimcilerin yaşadıkları en büyük zorluk sermaye bulmak olurken aradıkları yatırım tutarı ağırlıkla 50 bin ile 250 bin TL arasında değişiyor. Erkekler girişimciliğe 27 yaşında, kadınlar 31 yaşında başlıyor. 
En çok girişimci İstanbul’dan çıkıyor 
Araştırmada kendi işini kurmak için en az yarı zamanlı olarak projesine vakit harcayan veya kendi kurduğu işte tam zamanlı olarak çalışan, bu işten para kazanan veya kazanmayı hedefleyen kişiler girişimci olarak tanımlandı. Araştırmaya katılan 156 girişimcinin yüzde 81’i erkek, yüzde 19’u kadınlardan oluşuyor. Erkekler girişimciliğe 27 yaşında, kadınlar 31 yaşında başlıyor. Ortalama girişimcilik tecrübesi 3,4 yıl. 
BIC Angel Investments yatırım toplantılarına devam ediyor 
Genç girişimcilere 1 milyon dolar yatırım hedefi bulunan melek yatırımcı şirketi BIC Angel Investments 25 Temmuz Perşembe günü İstanbul Maslak Urban Station’da 16.00 – 20.00 saatleri arasında girişimciler ile buluşuyor. 25 Temmuz’da etkinlikte sunum yapmak isteyen girişimciler başvurularını şuradan yapabiliyor.