Skip to main content

Vine yarışmasının kazananları, stop motion çalışmalarıyla beğenileri topladı. Bu yıl 12’ncisi düzenlenen Tribeca Film Festivali bu yıl yeni bir yarışma alanı yaratmıştı. Vine videolarıyla yapılacak çalışmaların yer alacağı yarışmanın kazananlarını…Vine yarışmasının kazananları, stop motion çalışmalarıyla beğenileri topladı.
Bu yıl 12’ncisi düzenlenen Tribeca Film Festivali bu yıl yeni bir yarışma alanı yaratmıştı. Vine videolarıyla yapılacak çalışmaların yer alacağı yarışmanın kazananlarını belli oldu. Çeşitli kategorilerde 400 başvurunun gerçekleştiği yarışmayı, 6 saniyelik stop motion çalışmaları kazandı. 
Vine uygulamasını kullanarak üretilen çalışmalarda yumurtaların saldırıya uğrayışı, yalnızca bir el hareketiyle arabanın hareket ediyor olması, kağıttan yapılan küçük böceklerin hareketini anlatan kısa animasyon filmleri kazananlar arasında yer aldı. 
Üç farklı kategoride kazananlara bir göz atalım:
Bilim kurgu, komedi çalışmalarının yer aldığı Vine videosu kategorisinin kazananı Matt Swinsky oldu.
Oluşturulan hikaye ve senaryoların yer aldığı kategorinin kazananı ise; Kevy Pizza oldu.

Yaratıcı animasyonlara yer verildiği kategoride Jethro Ames birinciliği aldı.
Vine uygulamasının tanıdığı 6 saniye süresinin oluşturulan hikaye anlatımı için yeterli olmayacağı düşüncesiyle bu kategoride üçlemelerin yer verildi. Ve kazananı da Chris Donlon oldu.