İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 30.04.2013 - 09:42

Ünlü isimler TTNET’in KSS projesinde

TTNET’in Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesinde Gupse Özay, Berna Laçin ve Model grubu ‘İnternetle Hayat Kolay’ diyecek TTNET, internet okuryazarlığını artırma hedefiyle başlattığı ve geçtiğimiz yıl 2000’i aşkın kişiyi internetle tanıştıran ‘İnternetle Hayat Kolay’ projesine 2013’te ünlü isimleri de dâhil ediyor. ‘İnternetle Hayat Kolay‘ projesi daha önce internetle tanışmamış, 12 yaş üzerindeki genç-yaşlı, kadın-erkek geniş bir […]
TTNET’in Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesinde Gupse Özay, Berna Laçin ve Model grubu ‘İnternetle Hayat Kolay’ diyecek

TTNET, internet okuryazarlığını artırma hedefiyle başlattığı ve geçtiğimiz yıl 2000’i aşkın kişiyi internetle tanıştıran ‘İnternetle Hayat Kolay’ projesine 2013’te ünlü isimleri de dâhil ediyor. ‘İnternetle Hayat Kolay‘ projesi daha önce internetle tanışmamış, 12 yaş üzerindeki genç-yaşlı, kadın-erkek geniş bir kitleyi internetle tanıştırıyor. TTNET bu projeyle, iletişim teknolojilerini kullanarak bilgiye erişimde eşit olanak sunmayı hedefliyor. 
TTNET’in Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde İzmir’de sürdürdüğü ‘İnternetle Hayat Kolay’ projesi, bu yıl İzmirli ünlü isimlerin de katılımıyla daha zengin bir içerikle devam ediyor. Eğitimlere Mayıs ayı boyunca katılacak ünlüler arasında Yalan Dünya dizisinin yıldızı Gupse Özay, oyuncu ve sunucu Berna Laçin ve İzmirli bir grup gencin kurduğu ve son yılların en beğenilen müzik gruplarından Model bulunuyor.  
10 saatlik program sonrası sertifika veriliyor
Uzman eğitmenler eşliğinde interneti anlama ve öğrenme derslerinin yanı sıra teknolojideki son gelişmeler, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar, Skype gibi görüntülü haberleşme platformları, internette alışveriş ve güvenlik gibi konularda eğitim veriliyor. Bir hafta içinde 10 saatlik programı tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanıyorlar. 

Başvurular, katılımcıların kendi bölgelerindeki muhtarlıklar, TTNET satış ofisleri, sivil toplum örgütleri ve kadın kuruluşlarından yapılabiliyor.