Skip to main content

Kullanıcıların Instagram ve Path gibi daha yeni hizmet sunan sosyal ağ platformlarını tercih etmesiyle, Facebook’un sosyal medya üzerindeki dominant gücü tehdit altında.  Guardian’da yer alan habere göre;  Facebook bir ay…

Kullanıcıların Instagram ve Path gibi daha yeni hizmet sunan sosyal ağ platformlarını tercih etmesiyle, Facebook’un sosyal medya üzerindeki dominant gücü tehdit altında. 

Guardian’da yer alan habere göre;  Facebook bir ay içinde milyonlarca kullanıcısını kaybetti. Bağımsız gerçekleştirilen bir araştırma, sosyal ağlara alternatif olabilecek platformların ortaya çıkışıyla daha yeni online hizmet veren yerleri arayanların ilgisini çektiğini ortaya koydu.
SocialBakers’a göre; geçtiğimiz ay, dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, 6 milyon ABDli ziyaretçisini kaybetti. Birleşik Krallık’ta ise yüzde 4,5 düşüşle 1,4 milyon kullanıcı tespiti yapıldı. Geçen 6 ay boyunca Facebook, ABD’de neredeyse 9 milyon, Birleşik Krallık’ta ise 2 milyon kullanıcı kaybetti. 
Kanada, İspanya, Fransa, Almanya ve Japonya’daki kullanıcılar hesaplarını kapatmaya başladı.
Alternatif sosyal ağlardan fotoğraf paylaşım platformu  Instagram, geçen 18 ay boyunca 30 milyon kullanıcı kazandı. 
Eski Facebook çalışanı Dave Morin’in oluşturduğu cep telefonu tabanlı sosyal ağ Path, bir haftada 1 milyon kullanıcı kazandı. Sahip olduğu son kullanıcı sayısı ise 9 milyona ulaşmış durumda.