Skip to main content

Vestel Ventures, otomotiv ve güç elektroniği çipleri geliştiren Elevation Microsystems’a yatırım yaptı.

Vestel Ventures, otomotiv ve güç elektroniği çipleri geliştiren ABD merkezli Elevation Microsystems Inc.’e ortak oldu. Vestel, yakın gelecekte Elevation’ın üreteceği yeni çipleri mobilite ürünlerinde kullanmayı ve ayrıca satışa sunmayı planladığını açıkladı.

Elevation, bugün yüksek voltajlı güç ve otomotiv elektroniği çiplerinden oluşan bir ürün portföyüne sahip. Elektrikli araçlar için yeni nesil geniş bant aralığı teknolojisini kullanan sistem çözümleri üreten şirket enerji verimliliği sağlayan çözümleriyle otomotiv sektörünün sürdürülebilir enerji alanında gelişmesine yardımcı oluyor.

Vestel Ventures Genel Müdürü Öner Tekin

Vestel Ventures Genel Müdürü Öner Tekin

Vestel Ventures Genel Müdürü Öner Tekin anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada, yatırımın Vestel için son derece önemli bir adım olduğunu söyledi. Tekin, “Vestel’in teknoloji şirketi vizyonu doğrultusunda uzun yıllardır start-up yatırımları, uluslararası iş birlikleri ve büyüme alanlarımıza yönelik yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Vestel’in otomotiv ekosistemi ve mobilite alanlarındaki gücünü artıracak bir hamlede daha bulunarak ABD merkezli Elevation’a yatırım yaptık” dedi.

Vestel Mobilite Genel Müdürü Hakan Kutlu

Vestel Mobilite Genel Müdürü Hakan Kutlu

Vestel Mobilite Genel Müdürü Hakan Kutlu da “Uzun yıllardır Vestel olarak geleceğin sektörleri arasında gördüğümüz otomotiv elektroniği alanında yatırımlar yapıyoruz. Elevation yatırımı da bu vizyonun bir parçası. Önümüzdeki dönemde Vestel mühendislerinin Elevation’daki meslektaşlarıyla tasarlayacakları çipler, Vestel’in geliştireceği mobilite ürünlerinde kullanılacak” diye konuştu.

Elevation kurucusu David Nam ise Vestel yatırımına ilişkin olarak şunları söyledi: “Elevation bugün otomotiv kalifikasyonlarına sahip, yüksek performanslı analog ve güç mikroçipleri geliştiren bir firma. Bu noktada bizlere ve vizyonumuza olan güveni için Vestel’e teşekkür ediyorum. Vestel ile birlikte geleceğin otomobillerinde kullanılacak mikroçipleri geliştireceğimiz için büyük heyecan duyuyoruz.”