Skip to main content

Uluslararası ulaşım şirketi Uber, Barclays işbirliğiyle hazırlanan kredi kartını önümüzdeki hafta kullanıma sunuyor.

Günümüzde, başta büyük hava yolu şirketleri ve otel zincirleri olmak üzere, uluslararası markalar müşterilerine kendi kredi kartlarını sunmaya başladı. Tüketicilerin günlük harcamalarından puan ve mil biriktirmek gibi avantajlar elde edebilmelerini sağlayan markaya özel kredi kartlarına bir yenisi daha ekleniyor.

Dünyanın farklı ülkelerinde yolculuk hizmeti sunan Uber, İngiliz finans kurumu Barclays işbirliğiyle hazırlanan kredi kartını önümüzdeki hafta kullanıma sunmaya hazırlanıyor. 2 Kasım itibarıyla kullanıma açılacak olan Uber Visa, müşteriyi harcamalarına göre ödüllendirmenin yanı sıra, Uber‘in mobil uygulama deneyimine tamamen entegre edilmiş bir kullanım imkanı sağlıyor.

Uber’in kredi kartı ilk olarak ABD’deki müşterilere sunulacak. Herhangi bir üyelik bedeli talep edilmeyen Uber Visa’yı kullananların sahip olacağı avantajlar arasında; ilk 90 gün boyunca her 500 dolarlık harcamaya 100 dolar hediye (üye kaydı oluştuma bonusu), Uber ile anlaşmalı yiyecek-içecek mekanlarında yüzde 4, uçak bileti ve otel gibi tatil harcamalarında yüzde 3, online alışverişlerde yüzde 2 oranlarında indirimler yer alıyor.