TEKNOLOJİ

H.Kerem Fındık | 05.04.2017 - 12:19

Uber’de en çok unutulan eşyalar

Uber araçlarında tahmin edilebileceği gibi en çok cep telefonu unutuluyor. Uber Kayıp Eşya Endeksi’nin ayrıntıları haberimizde.

Uber, araçlarında en çok unutulan eşyaları açıkladı. Uber Kayıp Eşya Endeksi’ne göre, Uber araçlarında en çok cep telefonu unutuluyor. Diğer eşyalar arasında yüzük, anahtar, cüzdan, gözlük, çanta, kimlik/ehliyet, eldiven, şarj cihazı ve güneş gözlüğü yer alıyor.

En unutkan şehir: Los Angeles

Uber’in 2016 yılına dayanarak hazırladığı endekste şu an için ABD’deki kayıp eşyalar bulunuyor. Endekste Uber araçlarında en çok eşya unutan şehirler de bulunuyor. Buna göre, en unutkan şehirlerin ilk sırasında Los Angeles var. İlk 10’daki öbür şehirler ise şöyle sıralanıyor: New York, San Francisco, Chicago, Miami, Washington, Atlanta, Boston, Toronto ve Dallas. Endekste eşyaların en çok unutulduğu günler Pazar, Cumartesi, Cuma, Pazartesi, Perşembe, Salı ve Çarşamba olarak belirlenmiş. Diğer bir veri de, en çok eşya unutulan tarihlere ilişkin ve 30 Ekim, 11 Aralık, 18 Aralık, 4 Aralık ve 20 Kasım’da unutulan eşyalar zirve yapmış.

Duman makinesi de unutulan eşyalardan

Uber Kayıp Eşya Endeksi’nde araçlarda unutulan garip eşyalar da kendine yer buluyor. Endekste bunlara örnek olarak köpek süveteri, sırt masajı cihazı, gitar, okul ödevleri, maaş bordroları, kurşun geçirmez yelek, hardal ve duman makinesi gibi şeyler gösterilmiş.

Uber, şu an dünyada 574 şehirde kullanılıyor. ABD’de ise 200’den fazla şehirde Uber ile araç çağırmak mümkün.