Skip to main content

Instagram’dan Twitter’a rakip geliyor! Yeni CEO Linda Yaccarino “Oyun başlasın” dedi.

Twitter’ın yeni CEO’su, Instagram’ın Twitter benzeri metin tabanlı uygulamasına yönelik söylentilere tepkisiz kalmadı ve “Oyun başlasın” diyerek rakibiyle boy ölçüşmeye hazır olduğunu söyledi.

Haziran ayı sonunda sosyal medya platformunun CEO’luğunu devralacak olan Linda Yaccarino, TechCrunch’ın paylaştığı “Instagram’ın bu yaz çıkacak Twitter klonu hakkında bildiğimiz her şey” başlıklı haberi alıntılayarak paylaştığı tweet’inde Instagram’ın Twitter’a rakip olarak geliştirdiği uygulamasıyla ilgili “Oyun başlasın!” diye yazdı.

İddialara göre Instagram’ın çatı şirketi Meta, geçen hafta Instagram ile kısmen entegre olacağını iddia ederek bir mikroblog uygulaması planıyla ilgili ayrıntıları içerik oluşturucularla paylaştı. Sızan ayrıntılara göre, bu yeni merkezi olmayan ve henüz adı açıklanmayan uygulamanın kod adının P92 ya da Barcelona olduğu ve Twitter’ın rakibi Mastodon ile çalışabileceği öne sürülüyor.

Meta Mart ayında Money Control’e yaptığı açıklamada, “Metin güncellemelerini paylaşmak için merkeziyetsiz bir sosyal ağ araştırıyoruz. İçerik oluşturucuların ve kamuya mal olmuş kişilerin ilgi alanlarıyla ilgili güncellemeleri zamanında paylaşabilecekleri ayrı bir alan için bir fırsat olduğuna inanıyoruz” demişti.

Sosyal medya danışmanı Matt Navarra da bu ayın başlarında paylaştığı tweet’inde, Meta’nın Twitter’a rakip olacak yeni metin tabanlı uygulamasının 2023 yazında çıkacağını ve Instagram’ın dünya çapındaki milyardan fazla kullanıcısının yeni uygulamada kullanıcı adlarını, takipçilerini ve doğrulamalarını koruyacağını iddia etmişti. Meta’nın yeni platforma katılmak için “film ve televizyon aktörlerini, yapımcıları, yazarları, yönetmenleri, dizi yapımcılarını, sporcuları ve komedyenleri” hedeflediğini de belirtmişti.

Kaynak: New Twitter boss says ‘game on’ over Instagram clone rumours – INDEPENDENT