Skip to main content

OpenAI, ChatGPT’nin ücretsiz iOS uygulamasını başlattı. İlk etapta ABD’deki kullanıcılara açılan uygulama yakında dünya genelinde sunulacak.

Piyasaya sunulduğu ilk dönemde hızlıca 100 milyon kullanıcı barajını aşan ChatGPT’nin iOS uygulaması yayımlandı. OpenAI’ın şimdilik yalnızca ABD’deki kullanıcılara açtığı uygulama, önümüzdeki haftalarda diğer ülkelere de sunulacak. Şirketin daha sonra Android uygulamasını yayımlamayı da planladığı ChatGPT’nin iOS uygulaması, web sitesiyle hemen hemen aynı deneyimi sunuyor.

Şirketin blog gönderisinde, uygulamada ChatGPT’nin web sürümüyle daha önce yapılan tüm konuşmaların senkronize edildiği belirtiliyor. Blog’da paylaşılan bilgilere göre, ChatGPT’nin iOS uygulaması web sürümünden farklı olarak, ses komutlarıyla yazı yazmayı da destekliyor. Ayrıca, ChatGPT Plus aboneleri için standart ve GPT-4 dil modelleri arasında geçiş yapmanın yanı sıra konuşma geçmişine (aynı hesapla oturum açarsanız masaüstünüzden senkronize edilir), verileri dışa aktarmaya ve konuşmaları silmeye veya yeniden adlandırmaya olanak tanıyor.

OpenAI, “Android kullanıcıları, sıra sizde! ChatGPT yakında cihazlarınıza gelecek” diyerek yapay zekâ chatbot’unun, Android telefonlara da kısa süre içinde geleceğinin sinyallerini veriyor.

Kaynak: ChatGPT now has an official iPhone app – engadget