Skip to main content

Twitter’ın çatı şirketi X Corp., ilk satın alımını gerçekleştirdi ve iş eşleştirme platformu Laskie’yi satın aldı.

Forbes’un haberine göre Twitter’ın çatı şirketi X Corp., işe alım platformu Laskie’yi satın aldı. Satın alma onaylanırsa, Elon Musk’ın “her şey uygulaması”na dönüştürmeye söz verdiği Twitter’ı satın almasından bu yana firmanın ilk satın alması olacak.

Laskie daha önce, geleneksel iş ilanı verme ve başvuru sürecini atlatarak, teknik iş arayanları profillerindeki ayrıntılara ve bir işverenin gereksinimlerine göre işverenlerle eşleştirmeye yardımcı oluyordu. Forbes’da yer alan habere göre Laskie, Aralık 2021’den bugüne kadar Bloomberg Beta ve Peak State Ventures gibi şirketlerden 6 milyon dolar yatırım aldı.

Twitter’ın Laskie’nin iş eşleştirme hizmetini platformuna entegre edip etmeyeceği veya bağımsız olarak çalışmaya devam etmesine izin verip vermeyeceği de henüz net değil. Çünkü Laskie’nin web sitesine girildiğinde, “The Laskie platform is no longer available” yazısı karşımıza çıkıyor.

Musk, Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino ve Laskie’nin kurucusu Chris Bakke’den, söz konusu satın alma hakkında henüz bir yorum gelmedi.

Kaynak: Twitter Reportedly Acquires Job Platform Laskie In First Major Deal Under Musk – Forbes