Skip to main content

Elon Musk, Twitter’ın CEO koltuğuna kendisinden sonra hangi ismin oturacağını açıkladı. Musk, şirket bünyesinde bir başka görevi üstlenecek.

Elon Musk, dün Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Twitter CEO’luğunu bırakacağını, yeni CEO’nun 6 hafta içinde görevine başlayacağını açıklamıştı. Ve beklenen oldu. Twitter’ın CEO koltuğuna Linda Yaccarino oturacak.

Bugün paylaştığı tweet’inde, kendisinin ürün tasarımı ve yeni teknolojiye odaklanırken Yaccarino’nun da iş operasyonlarını yürüteceğini belirten Musk, “Bu platformu her şey uygulaması olan ‘X’e dönüştürmek için Linda ile çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Uzun süredir NBC Universal’da reklam biriminden sorumlu olan Yaccarino’nun şirketin ilk kadın patronu olacağını belirtelim.

Öte yandan, pek çok Twitter kullanıcısı konuyla ilgili yorumlarını paylaşmaya başladı. Bu değişikliğin Twitter için iyi mi, yoksa kötü mü olacağı tartışılırken, Twitter’ın aktif isimlerinden sosyal medya yöneticisi Jack Appleby ilginç bir noktaya parmak bastı.

Appleby, Musk herhangi bir isim açıklamadan önce, Musk’ın CEO koltuğunu bırakıp CTO koltuğuna geçmesinin ilginç bir hiyerarşiye yol açacağını belirtti. Zira Musk’ın CTO koltuğuna oturması, hiyerarşi gereği CEO’nun altında çalışması anlamına geliyor. Öte yandan Musk’ın şirketin patronu olması, kendisini CEO’nun üstüne de konumlandırıyor.

Elon Musk, ayrıca, Linda Yaccarino ile bir Spaces buluşması düzenleyeceklerini ve Twitter kullanıcılarının sorularını yanıtlayacaklarını da açıkladı.