SOSYAL AĞLAR

Erdem Akın Temel | 08.02.2022 - 10:15

Twitter’dan direkt mesaj açıklaması

Twitter, tweetler üzerinden kullanıcılara mesaj göndermeyi kolaylaştıracak bir özelliği test ettiğini açıklamasının ardından tepki almıştı.

Geçtiğimiz günlerde tweetler üzerinden kullanıcılara özel mesaj göndermeyi kolaylaştıracak bir özelliği test ettiğini açıklayan Twitter, aldığı tepkiler üzerine bir açıklama yaptı. Özelliği küçük bir grup ile test ettiklerini ve güvenliğin her zaman ön planda olduğunu belirten Twitter, DM olarak anılan özel mesajlar ile ilgili bazı ayarları hatırlatarak, test edilen özelliğin kullanıma alınması durumda aynı ayarların geçerli olacağına değindi.

Twitter, açıklamasında, kullanıcıların kimlerden özel mesaj almak istediklerini seçebildiklerini, takip etmedikleri kişilerin kendilerine mesaj göndermesini engelleyebildiklerini, spam ve çarpıcı görüntüler içeren içeriklerin filtrelendiklerini, özel mesajların rahatsız edici olmaları halinde Twitter’a bildirilebildiklerini belirtti.

Twitter, açıklamasını, kullanıcıların engelledikleri kişilerin onlara mesaj atamayacaklarının ve kullanıcıların takip etmedikleri kişilerden gelen mesajlar için bildirim gönderilmediğinin altını çizerek sonlandırdı.