Skip to main content

Twitter akışınızı kontrol etseniz iyi olur. Çünkü bazı kullanıcılar, silinen tweet ve retweet’leri gördüklerini söylüyor.

Gün geçmiyor ki Twitter’dan tuhaf bir haber almayalım. Sosyal medya devi şimdi de geçmişte silinen tweet ve retweet’leri geri getiren bir hatayla gündemde. Twitter akışınızı kontrol etseniz iyi olur. Çünkü uzun zaman önce sildiğinizi düşündüğünüz tweet ve retweet’ler yeniden ortaya çıkmış olabilir.

ZDNET’in haberine göre birden fazla Twitter kullanıcısı, sildikleri tweet’lerin sitede yeniden göründüğünü, hatta bir kullanıcı ise sildiği 34 bin tweet’in profilinde yeniden belirdiğini söyledi. Hata ayrıca silinen retweet’leri de etkiliyor.

Bir kullanıcı Mastodon’da yaptığı paylaşımda şunları söylüyor: “Kasım ayında tüm tweetlerimi sildim. Daha sonra Redact aracılığıyla tüm beğenilerimi, medyamı ve retweetlerimi sildim. 38 bin tweet gitti. Bugün uyandım ve Twitter’ın 34 bin tanesini geri yüklediğini gördüm. Şimdi yeniden siliyorum. Bu, Twitter’ı neden hiç kullanmamanız gerektiğini gösteriyor.”

Bu paylaşıma kendisinin eski bir Twitter çalışanı olduğunu söyleyen mx alex tax1a adlı kullanıcı ise şöyle yanıt veriyor: Bu, bir grup sunucuyu veri merkezleri arasında taşımışlar ve onları ağa yeniden yerleştirmeden önce topolojiyi düzgün bir şekilde ayarlamamışlar, bu da eski verilerin yeniden belirmesine sebep olmuş gibi görünüyor.”

Twitter cephesinden hatanın kaynağı ve konu hakkında herhangi bir açıklama gelmedi.

Kaynak: Twitter bug seems to be randomly restoring deleted tweets – engadget