Skip to main content

Twitter, 08 Aralık Perşembe günü yeni bir versiyon ile kendini yeniledi. Bu yenilik, sene sonuna kadar değişmeye devam edecek olan mini-blog sayfasının ilk hali. Twitter, kendi blog sayfasında “Sitenin tasarımını;…

Twitter, 08 Aralık Perşembe günü yeni bir versiyon ile kendini yeniledi. Bu yenilik, sene sonuna kadar değişmeye devam edecek olan mini-blog sayfasının ilk hali.

Twitter, kendi blog sayfasında “Sitenin tasarımını; merak ettiklerinizi takip etmenizi, başkalarıyla iletişime geçmenizi ve yeni birşeyler öğrenmenizi her zamankinden daha da kolaylaştırmak adına değiştirdik” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu yeni versiyon ile kullanıcıların daha uzun süre ve daha sık Twitter’da kullanarak, daha çok reklam geliri elde etmeyi hedefledikleri söyleniyor.  Bunu da; siteyi basitleştirerek, kullanımını kolaylaştırarak, elde etmeyi planlıyor. Twitter’ın kurucularından Jack Dorsey, “Daha az tıklanacak yer, daha az öğrenilmesi gereken özellik” şeklinde bu yenilikleri özetliyor Anasayfayı simgeleyen bir kuş evi ikonu dışında, siteye dört yeni sekme ekledi. Bu sekmeler; Anasayfa, Bağlan, Keşfet, ve Profil (Ben) diye adlandırılan butonlar. Basitleştirmek adına, TweetDeck’i de yenileyen Twitter,  mayıs ayında bu uygulamayı 25 milyon pound’a satın almıştı.

Yeni tasarımı ile Twitter, büyük markaların sitesindeki varlığını da arttırmayı hedefliyor. Markalar bundan böyle, “marka sayfaları”nın tasarımlarını kendilerine uygun bir şekilde kişiselleştirerek, diledikleri video’ları sayfalarına ekleyebilecekler.

Twitter’ın yeni tasarımını hem bilgisayardan hem de cep telefonlarından görebilmek mümkün.

Siz Twitter’ın yenilenen imajı ve değişimi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

09.12.2011