Skip to main content

10 senedir oyun piyasasında olan Grand Theft Auto III, 15 Aralık’ta “Grand Theft Auto III: 10’uncu Yıldönüm Versiyonu” ile piyasaya sürülecek. 10’uncu yıldönümleri sebebiyle piyasaya sürülen oyun; iPhone, iPad, iPod…

10 senedir oyun piyasasında olan Grand Theft Auto III, 15 Aralık’ta “Grand Theft Auto III: 10’uncu Yıldönüm Versiyonu” ile piyasaya sürülecek.

10’uncu yıldönümleri sebebiyle piyasaya sürülen oyun; iPhone, iPad, iPod Touch ve Android tablet ile telefonları aracılığıyla 4,99 dolara indirmek mümkün olucak. Grand Theft Auto serisinden,  “Grand Theft Auto: Chinatown Wars” oyunu Apple uygulaması olarak geçmişten beri zaten kullanıllıyordu. Fakat Google’ın Android kullanıcıları ilk defa bir Grand Theft Auto serisini Android cihazlarından oynayabilecekler.

Playstation 2’deki özelliklerin aksine, kullanıcılar silah arası geçişleri parmaklarıyla ekrana dokunarak sağlayacaklar. Yıldönümü oyununun, orijinal oyundan farklı bir hedefe sahip olup olmayacağı ise henüz açıklanmadı.

Oyunun yayıncısı Rockstar Games, oyun ile ilgili daha fazla detay ve tanıtım videosunu haftaya paylaşacaklarını belirtti.