Uncategorized

DigitalAge | 09.12.2011 - 11:58

LeWeb’11’de en iyi ‘startup’ını oyladı

LeWeb’11, ikinci gününde bir çok konuk ağırlamaya devam etti. İkinci günün en çok konuşulan isimleri Google’dan Marissa Mayer, Forrester Research’den George Colony ve iletişim koçu Carmine Gallo oldu. LeWeb’in ikinci gününde; Local, Maps ve Location hizmetleri Başkan Yardımcısı Marissa Mayer, sahnede Crunchfund’dan MG Siegler’ın sorularını yanıtladı. Wave ve Buzz gibi ürünlerinin başarısızlığından ders aldıklarını belirten […]


LeWeb’11, ikinci gününde bir çok konuk ağırlamaya devam etti. İkinci günün en çok konuşulan isimleri Google’dan Marissa Mayer, Forrester Research’den George Colony ve iletişim koçu Carmine Gallo oldu.

LeWeb’in ikinci gününde; Local, Maps ve Location hizmetleri Başkan Yardımcısı Marissa Mayer, sahnede Crunchfund’dan MG Siegler’ın sorularını yanıtladı. Wave ve Buzz gibi ürünlerinin başarısızlığından ders aldıklarını belirten Mayer, Google+’ın “güzel bir süpriz” olduğunu belirtti. Google+’ı piyasaya sürerken fazla olay yaratmamaya çalıştıklarını söyleyen Mayer, bu ürünün yanı sıra Lattitude gibi yeni ürünler üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Forrester Research CEO’su George Colony, konferansın en çok konuşulan ikinci ismi oldu. Colony, ikinci günün ardından, Twitter’da 435 kere bahsedildi. Konuşmasında Foursquare uygulamasının “saçmalık” olduğunu belirten Colony, bu ve buna benzer uygulamaların zaman kaybı olduğunu belirtti. İlerleyen zamanlarda, “post-sosyal” bir internet olgusunu öngören Colony, sosyal ağ uygulamalarının daha etkin, hızlı ve kolay kullanılır olacaklarını belirtti.

‘Steve Jobs’ın Sunum Sırları’ kitabının yazarı ve iletişim koçu Carmine Gallo ise 256 kere bahsedilerek LeWeb’in en çok konuşulan üçüncü ismi oldu. Wired dergisine verdiği bir demeç ile LeWeb girişimcilerine, “Ürün değil, hayal satın. Ürününüz kimsenin umurunda değil” şeklinde bir tüyo verdi. Steve Jobs ve girişimcilik konulu söyleşinin tümünü okumak için :http://gadget.wired.it/news/mondo_computer/2011/12/07/carmine-gallo-steve-jobs-innovation-secrets-revealed-le-web-09876.html

Üçüncü gününde olan LeWeb 2011 konferansı için en iyi “startup” şirketi yarışması oylamaları tamamlandı. Yaklaşık 500 şirket arasında zaferli çıkan; telefon ve internet uygulaması geliştiricileri için oyun ve ödül teknolojisi üreten İtalyan firma, Beintoo oldu.

Konferans boyunca Twitter’da en çok konuşulan 3 start-up şirketi; Beintoo, Babelverse ve Gauss idi.

Sizce Beintoo bu ödülü hak etti mi?

09.12.2011

12:17