Skip to main content

Twitter, kullanıcılarının kendi haber bültenlerini hazırlayıp yayınlamalarına yönelik hizmet sağlayan Revue entegrasyonu Türkiye’deki kullanıcılara da açtı.

Twitter‘ın kullanıcıların kendi haber bültenlerini hazırlayıp yayınlamalarına yönelik hizmet sağlayan Hollanda merkezli Revue girişimini satın aldığını geçtiğimiz Ocak ayında sizlerle paylaşmıştık. 

ABD’de ve Hindistan’da Twitter ve Revue entegrasyonunun kapalı beta sürecini başlatan şirket, girişimi  Türkiye’deki kullanıcılarına da açtı.

Revue entegrasyonu, daha fazla seçeceğine tıkladığınızda açılan pencerede yeni bir sekme olarak görünüyor. Bülten sekmesine tıkladığınızda ise küçük bir pop-up ile karşılaşıyorsunuz. Pop-up’a tıkladığımızda Revue’ye yönlendiriliyoruz. Pop-up’ta açılan açıklama ise şöyle; “Hedef kitlene ulaşmak için başka yollar mı arıyorsun? Çalışmalarının karşılığını almaya hazır mısın? Twitter’ın yazar ve yayıncılar için oluşturduğu bülten aracı olan @Revue’yü deneme zamanı.” Pop-up’taki adımları takip ederek kolayca bülten oluşturup planlayabiliyorsunuz.

Özellik şu an için Türkiye’de sınırlı sayıda kullanıcıya açılmış durumda. Yakın zamanda ücretli özellikler olacağını açıklayan Twitter, bu entegrasyonu uzun vadede ücretli özellikler arasına katabilir. Revue’nun ücretsiz çözümünü kullananlar oluşturdukları e-posta bültenlerini maksimum 50 kişiye, ücretli versiyonu kullananlar ise e-posta bültenlerini 40 bin kişiye kadar gönderebiliyor. Elde edilen gelirden yüzde 6 oranında komisyon elde eden Revue, Twitter tarafından paylaşılan bilgilere göre söz konusu komisyon yüzde 5’e düşürülecek.