Skip to main content

Twitter Inc., kullanıcılarının kendi haber bültenlerini hazırlayıp yayınlamalarına yönelik hizmet sağlayan Revue girişimini satın aldığını duyurdu.

Twitter Inc., kullanıcılarının kendi haber bültenlerini hazırlayıp yayınlamalarına yönelik hizmet sağlayan Hollanda merkezli Revue girişimini  satın aldığını duyurdu.

2015 yılında Martijn de Kuijper ve Mohamed El Maslouhi tarafından kurulan Revue, e-posta bültenlerinin paylaşılmasına ve içerik üreticilerin gelir elde etmesine olanak tanıyor.

Twitter’dan yapılan açıklamada, “Revue, insanların ilgi alanlarından haberdar olmalarına yardımcı olma çalışmalarımızı hızlandıracak” denildi. Açıklamada, kullanıcıların Revue üzerinden, web sitesinde, Twitter’da ya da başka bir yerde oluşturduklarıyla, her türden yazarın hedef kitlesinden para kazanmanın yolunun sunulacağı da belirtildi.

Revue’nun ücretsiz çözümünü kullananlar oluşturdukları e-posta bültenlerini maksimum 50 kişiye, ücretli versiyonu kullananlar ise e-posta bültenlerini 40 bin kişiye kadar gönderebiliyor. Elde edilen gelirden yüzde 6 oranında komisyon elde eden Revue, Twitter tarafından paylaşılan bilgilere göre söz konusu komisyon yüzde 5’e düşürülecek.