Skip to main content

Yeni mahkeme belgeleri, Twitter Inc.’in “artık var olmadığını” gösteriyor.

Gazeteci Laura Loomer, Twitter’ın X Holdings Company bünyesindeki özel bir şirket olan X Corp. ile birleştiğini gösteren yasal bir belgenin fotoğrafını yayımladı.

Loomer, 2019 yılında hesabı yasaklandığında haraç yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Twitter’a dava açmıştı. Söz konusu belge de Loomer ve Twitter arasında yaşanan dava vesilesiyle ortaya çıktı.

Belgenin, Willkie Farr & Gallagher LLP ve aralarında Johnathan Patchen, Michael Gottlieb, Meryl Conant Governski, Kristin E. Bender ve Yuhan Alice Chi’nin de bulunduğu avukatlar tarafından imzalanmış olduğu görülüyor.

Loomer bir diğer tweet’inde ise şunları yazdı: “Twitter, Facebook, Jack Dorsey, Mark Zuckerberg ve Proctor and Gamble’a karşı devam etmekte olan RICO davamdan mahkeme belgelerinde resmen açıklandı. Twitter Inc. artık mevcut değil.”

X Corp.’un sahibinin de Elon Musk olduğunu belirtelim. Musk, geçen yıl Twitter’ı satın almasının ardındaki amacının, sosyal ağ, mesajlaşma ve ödeme sistemini içerecek “her şey” uygulaması olan X uygulamasını oluşturmak olduğunu söylemişti.

Musk’ın bu hamlesi X adlı super app geliştirme planlarının bir parçası olabilir.

Bu arada Musk’ın bu sabah erken saatlerde platformdaki değişiklik trend olunca “X” diye tweet attığını da hatırlatalım.

Kaynak: Twitter ‘no longer exists’ as company officially merges with X Corp – Fox Business