Skip to main content

Twitter’ın eski CEO’su Parag Agrawal ve iki eski yönetici, sosyal medya şirketine dava açtı

Twitter’ın eski CEO’su Parag Agrawal, eski hukuk departmanı başkanı Vijaya Gadde ve eski CFO’su Ned Segal, Elon Musk’a ait sosyal medya platformuna ABD Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen bir soruşturmayla ilgili olanlar da dahil olmak üzere 1 milyon doları aşkın yasal geri ödemelerini alamadıkları gerekçesiyle dava açtı.

Ekim ayında platformu 44 milyar dolara satın aldığında Musk tarafından işten çıkarılan eski üst düzey yöneticiler, açtıkları davada Twitter’dayken ABD Adalet Bakanlığı ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (US Securities and Exchanges Commission – SEC) taleplerine yanıt vermek için kestiği yasal faturaların geri ödenmesini istiyor.

Üçlü, eski pozisyonlarıyla ilgili dava ve soruşturmalara yanıt olarak kişisel olarak “önemli harcamalar” yaptıktan sonra şirketin “yükümlülüklerini kabul etmeyi ve herhangi bir faturayı ödemeyi reddettiğini” iddia ediyor.

Davada, Agrawal ve Segal’in SEC tarafından 2022 soruşturmasıyla ilgili olarak yasal masraflara da maruz kaldıkları iddia ediliyor. SEC, Musk’ın geçen yılın başlarında şirketin yüzde 9,2’lik hissesini satın aldığında zamanında açıklama yapmayarak menkul kıymet düzenlemelerini ihlal edip etmediğini araştırıyor.

Kaynak: Twitter’s former chief sues over unpaid legal bills – Financial Times