Skip to main content

Haziran ayında platforma alışveriş modülleri entegre eden Twitter, bu kez kullanıcıların canlı yayın sırasında alışveriş yapabilmeleri için çalışmalar yapıyor.

Haziran ayında uygulama içi alışveriş modülünün pilot versiyonunu kullanıma açan Twitter, canlı yayın sırasında alışveriş yapmaya imkân sağlayan yeni özelliğini tanıtacak.

Haziran ayında tanıtımı yapılan özellik, kısıtlı sayıda markanın profillerine ürün yerleştirmelerine izin vermekteydi. Kullanıcıların Twitter uygulamasından çıkmadan alışveriş yapabilmelerini sağlayan bu özelliğin ardından Twitter’dan yeni hamle geldi.

Live Shopping adı verilen bu yeni özellik ile kullanıcıların bir canlı yayını izlerken alışveriş yapmalarına izin veriliyor. Kullanıcılar bir canlı yayın sırasında yayın ve alışveriş sekmeleri arasında geçiş yapabilecek, satın almak istedikleri ürünlerin siparişlerini canlı yayından çıkmadan verebilecekler.

Live Shopping’in pilot çalışmasını Walmart ile birlikte yapacak olan Twitter, deneyimin pürüzsüz olmasını hedeflediğini açıklarken; pilot yayın 28 Kasım tarihinde yapılacak. Kullanıcılar, Jason Derulo’nun pek çok ürünün tanıtımını yapacağı 30 dakikalık bir yayın sırasında ekranda gördükleri ürünleri satın alabilecekler.

Twitter, ayrıca, alışveriş modülünü ABD’deki diğer işletmelere açacağını da duyurdu. Twitter Shopping Manager ile şirketler ve tüccarlar ürünlerinin sayfalarında nasıl görüneceğini görebilecek, düzenlemeler yapabilecekler.

Kaynak: Twitter will let you shop while watching a livestream – Mashable