Skip to main content

Twitter uygulaması TweetDeck, Twitter’ın bir parçası olmaya devam edecek Sky News’in haberine göre; Twitter’a uyarı mektubu gönderildi. Belgede, İngiltere’deki iştirakı TweetDeck’in kapanma riski içinde olduğundan bahsediliyor.  Guardian’ın haberine göre; multi sütun…

Twitter uygulaması TweetDeck, Twitter’ın bir parçası olmaya devam edecek

Sky News’in haberine göre; Twitter’a uyarı mektubu gönderildi. Belgede, İngiltere’deki iştirakı TweetDeck’in kapanma riski içinde olduğundan bahsediliyor. 
Guardian’ın haberine göre; multi sütun uygulaması yakında bağımsız bir varlık olarak ortadan kalkacak ancak Twitter’ın bir parçası olarak kalacak.
TweetDeck, ana şirketin bir parçası olarak Twitter’ın en popüler müşterilerinden biri olarak kalıyor. 
Ve artık Twitter’ın rakiplerine dayattığı erişim problemi de bulunmuyor. Bu yüzden, TweetDeck şirketinin kapanması, Twitter veya TweetDeck uygulaması üzerinde hiçbir etkisi olmayacak.
Telegraph’ta yer alan haberde; Twitter’a ait olan çok sütun uygulaması TweetDeck, bağımsız bir şirket olarak varlığına son verilmesine rağmen; Twitter akışını görüntülemeye devam edecek.
Twitter tarafından satın alındığından beri TweetDeck’te yaklaşık 25 milyon pound (yaklaşık 71 milyon TL ) değerini bulan herhangi bir hesabı kayıt altına alınmadığı öne sürülüyor. 
TweetDeck, Companies House tarafından zorla feshedilirse, borç kurtarma prosedürleri ve davalarla karşılaşacak. 
TweetDeck hakkında

TweetDeck, Iain Dodsworth tarafından 2008 yılında kuruldu. Twitter tarafından 2011 yılında bir söylentiye göre 40 milyon dolara satın alındı. 
Twitter tarafından satın alınan uygulamada, kendi içeriğini görüntülemede en popüler yollardan birinin kontrolünü elde tutmak istenmişti.
TweetDeck Eylül ayında hesapları dosyalamadığı için kınandı.