İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 23.01.2013 - 10:28

Microsoft’tan yeni bir yatırım

Yazılım devi, Dell’e 1 milyardan 3 milyar dolara değişen bir yatırım için hazırlanıyor Guardian’ın haberine göre; Microsoft 3 bin dolara kadar yatırım yapmak için bilgisayar üreticisi Dell’i almak için görüşmelere başladı.  Microsoft’un planladığı bu yatırım beklenmedik olsa da, dünyanın en büyük üçüncü PC üreticisi olan Dell’in, Windows yazılımının en büyük dağıtımcılarından biri olduğu düşünülürse bu […]


Yazılım devi, Dell’e 1 milyardan 3 milyar dolara değişen bir yatırım için hazırlanıyor

Guardian’ın haberine göre; Microsoft 3 bin dolara kadar yatırım yapmak için bilgisayar üreticisi Dell’i almak için görüşmelere başladı. 
Microsoft’un planladığı bu yatırım beklenmedik olsa da, dünyanın en büyük üçüncü PC üreticisi olan Dell’in, Windows yazılımının en büyük dağıtımcılarından biri olduğu düşünülürse bu durum mantıklı görünüyor.
CNBC’nin haberine göre; yazılım devi, şirketin CEO’su Michael Dell ile görüşüyor ve satın alma şirketi Silver Lake ile anlaşmayı finanse etme konusunda yardım alıyor. 
 
Bu arada Dell’in ana sponsorlardan Silver Lake Partners ile yaptığı görüşmeler gizli tutuluyor ve bu hafta sonuna kadar bir anlaşmaya varılması bekleniyor. Şirkete şu an 23 bin dolar değer biçiliyor.