SOSYAL AĞLAR

Digital Age | 19.04.2022 - 15:03

Tweet düzenleme tuşu, düzenleme geçmişi ile gelebilir

Twitter kullanıcılarının önemli bir kısmının uzun zamandır talep ettiği düzenleme tuşu geliştirilme aşamasında.

Twitter’ın geliştirmeye başladığını açıkladığı düzenleme tuşuna dair tartışmalar sürüyor. Sosyal medya kullanıcıları bu tuşun nasıl çalışacağına dair fikir yürütmeye devam ederken, sosyal medya platformları tarafından sunulan yeni özellikleri duyurmasıyla bilinen bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan bir tweet tartışma başlattı.

Jane Manchun Wong adlı kullanıcı, düzenleme tuşu ile eşsiz bir kimliğe sahip olan tweetlerin direkt olarak düzenlenmeyeceklerini, bunun yerine Twitter’ın yeni ve eşsiz bir kimliğe sahip bir tweet oluşturacağını düşündüğünü açıkladı. Wong’a göre, oluşturulan yeni tweetler düzenleme geçmişini de içerecekler.

Wong, bu özelliğin kullanıma sunulacak halinin düzenleme geçmişini nasıl sunacağı, hatta düzenleme geçmişini içerip içermeyeceği konularında kesin bir bilgiye sahip olmadığını da aktardı.

Alessandro Paluzzi adlı bir başka sosyal medya kullanıcısı, Twitter’ın düzenleme tuşunun nasıl görüneceğine dair bir görsel paylaştı. Görselde, tweet üzerindeki üç nokta tuşuna basıldıktan sonra düzenleme seçeneğinin görülebileceği, bu tuşa tıklanması halinde de yeni tweet oluşturma ekranının düzenlenecek olan tweette yer alan içerik ile birlikte önceden doldurulmuş olarak kullanıcıya sunulacağı görülüyor.

Kaynak: Twitter’s upcoming edit feature may keep track of tweet history – The Verge