Skip to main content

Yıllardır bir yılan hikâyesine dönen Minecraft filmi ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı.

Henüz tahmini de olsa vizyona giriş tarihi hakkında bir bilgi paylaşılmayan, fakat 2014 yılından bu yana geliştirilmeye devam edilen Minecraft filmi ile ilgili önemli bir gelişme paylaşıldı. Game of Thrones’un Dothraki lideri Khal Drogo’yu, DC Sinematik Evreni’nde Aquaman’i canlandıran Jason Momoa’nın Minecraft filminde yer alması için pazarlıkların başladığı duyuruldu.

2014 yılında Müzede Bir Gece (Night at the Museum) ve Gerçek Kahraman (Free Guy) filmlerinin yönetmeni Shawn Levy tarafından yönetileceği açıklanan film, 2015 yılında It’s Always Sunny in Philadelphia ile bilinen Rob McElhenney’in yönetmen koltuğuna oturacağı haberiyle tekrar gündeme gelmiş; 2016 yılında 2019’da izleyicilerle buluşacağı söylenen film, 2018 yılında McElhenney’in ayrılması ile bir bilinmezliğe sürüklenmişti.

4 Mart 2022’de vizyona gireceği söylenen filmin, The Batman’e yer açmak amacıyla ertelendiği söylense de Momoa ile ilgili haberler, filmin henüz gösterimden çok uzak olduğunun belirtisi. Filmin IMDb sayfasında Napoleon Dynamite’ın yönetmeni Jared Hess’in adı geçerken, gelişmelerden anlaşılacağı üzere Hess’in projeyi sonlandırıp sonlandırmayacağı henüz bilinmiyor. The Ankler’a göre Warner Bros’un Minecraft filmi için elini çabuk tutması gerekiyor; zira Warner Bros’un Minecraft’ı filmleştirmek için imzaladığı, oyunun haklarına dair sözleşme 2023 yılının Ocak ayında sona erecek.

Engadget’e göre film, Ender Ejderhası’nın başlattığı yıkımı durdurmak ve Overworld’ü kurtarmak için yola çıkan bir genç kız ve diğer maceracıların hikâyesini anlatacak.

Öte yandan, Minecraft popülaritesini hâlâ koruyor. Oyun, geçtiğimiz yılın Aralık ayında YouTube’da 1 trilyon izlenmeyi geçti.