Skip to main content

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı’nın yeni dönem finalistleri belli oldu.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı’nın yeni dönem finalistleri, gerçekleştirilen çevrimiçi yarı finalde belli oldu. TÜSİAD üyesi iş insanları ve uzmanlar ile yaklaşık üç ay boyunca girişimleri üzerine birebir çalışma fırsatı bulan 12 yarı finalist ekipten 5’i, jürinin değerlendirmesi neticesinde 2020 dönemi finalisti olmaya hak kazandı.

Programın finalinin Eylül 2020’de gerçekleştirilmesi planlanıyor. Tüm üniversitelerin ön lisans, lisans ve lisanüstü öğrencilerine açık olan TÜSİAD BU Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı’nın finalinde birinci ekibe 75.000 TL, ikinci ekibe 50.000 TL, üçüncü ekibe 25.000 TL para ödülü verilecek.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı’nın  2020 dönemi finalistleri

Algae Biodisel: Atık su ve baca gazlarını mikroalgler yardımıyla arıtarak, bu kaynaklardan karbon nötr biyodizel üretmektedir. Bu sayede küresel ısınmaya sebep olan çevresel sorunları azaltmayı hedefliyor.

E-Playout: Kendini geliştirmek isteyen e-spor oyuncularını ve takımlarını; matematik özel dersi alır gibi e-spor eğitimi alabileceği profesyonel/tecrübeli e-spor oyuncuları ve koçları ile bir araya getiren bir platform.

FluAI: Üst solunum yolu enfeksiyonu gösteren kullanıcıya kişisel analiz ve öneriler veren bir mobil sağlık uygulaması. Kişinin uygulama içinde semptomlarını girmesi ve boğazının fotoğrafını çekmesi üzerine yapay zeka analizi ile durumu hakkında bilgiler ve öneriler sunuyor.

Plastic Move: Bir yılda çöpe giden 5 milyar bayat ekmekten doğada 3 ayda kaybolabilen ve maliyeti düşük biyoplastik hammaddeleri üretiyor.

Wastespresso: Kafeler, restoranlar, oteller vb. yerler için geliştirdiği kahve atıklarını kompostlama yöntemi ile doğada 60 günde çözünebilen tek kullanımlık biyo pipetler ve plastikler üreterek, müşterilerinin atık yönetimi yapıp, çevresel değer yaratmalarını sağlıyor.