Skip to main content

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de coronavirus salgınını takip edebileceğiniz internet sitesini duyurdu. Peki sitede hangi veriler yer alıyor?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünyada ve Türkiye’de yayılmaya devam eden coronavirus salgınını hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de salgınını takip edebileceğiniz güncel tablo

Fahrettin Koca bundan sonra; Türkiye’deki toplam hasta sayısı, yapılan test sayısı, hayatını kaybedenlerin sayısı, yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve iyileşen hasta sayısının, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan internet sitesinde şeffaf olarak kamuou ile paylaşılacağını duyurdu. Türkiye’deki güncel verilerin paylaşıldığı Covid-19 tablosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden Coronavirus haritası

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından hazırlanan “KORONAVİRÜS COVID-19 DÜNYA HARİTASI ile virüs salgını gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor. Tıpkı diğer servislerde de olduğu gibi harita üzerinde yer alan kırmızı noktalar ülkelerdeki Corona virüs salgını vakalarını gösteriyor. Vaka sayısı arttıkça ülkenin üzerinde yer alan kırmızı nokta da büyüyor. Haritaya buradan ulaşabilirsiniz.

Coronavirus salgınından global veriler

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline dönüşen coronavirus (Covid-19) ile ilgili gerçek zamanlı veriler; ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan toplanıyor.  Bu adresten ulaşılan haritadan virüsün şu an için hangi ülkelerde görüldüğünü takip edebiliyorsunuz.

Coronavirus Haritası (Coronavirus Live Map)